GRY PARAGRAFOWE

Gdy opadnie pył

Gdy opadnie pył, w człowieku obudzą się najbardziej prymitywne instynkty.


Witaj w postapokaliptycznych Stanach Niegdyś Zjednoczonych (Once United States) – jałowej pustyni, spustoszonej przez straszliwą wojnę nuklearną, która zdziesiątkowała ludzkość, a której sensu nikt już nawet nie pamięta. Dziś nieistotne jest już o co się toczyła. Dziś liczy się tylko przetrwanie nielicznych, których nazwanie „szczęściarzami” jest ponurym żartem. Tu, na nieprzyjaznych pustkowiach Stanów Niegdyś Zjednoczonych, opanowanych przez grupy bezwzględnych bandytów, dla których paliwo i woda są cenniejsze niż ludzkie życie. Pustkowiach, na których nikt sobie nie ufa, a napotkany wędrowiec bez mrugnięcia okiem jest w stanie zabić Cię dla Twoich butów i kilku kropli wody. Tu liczy się tylko przetrwanie. Za wszelką cenę.

POBIERZ GRĘ
(PDF)


Pobierz instrukcję


"Gdy opadnie pył" to postapokaliptyczna gra planszowa, przeznaczona dla graczy w wieku od 16 lat, w której wcielisz się w jednego z trzynastu wędrowców o szczególnych cechach i umiejętnościach.

Aby odpowiednio zmodernizować swój schron, będziesz naprawiać urządzenia, pozwalające Ci pozyskiwać niezbędne zasoby; pojazdy, dzięki którym będziesz poruszać się szybciej i bezpieczniej; czy broń, pozwalającą Ci odpierać ataki nieufnych mieszkańców pustkowi, mutantów popromiennych czy najzwyklejszych bandytów.


W poszukiwaniu zasobów i komponentów, podczas wędrówki przez rozległe pustkowia Stanów Niegdyś Zjednoczonych, zwiedzisz ponad 90 unikatowych lokacji, które tylko czekają na splądrowanie.

Pomogą Ci w tym przedmioty użytkowe, które znajdziesz podczas wędrówki, oraz sprzymierzeńcy, którzy przyłączą się do Ciebie, wspierając Cię w Twoich przedsięwzięciach.
Wbrew pozorom pustkowia nie są wcale takie puste. Nie jesteś jedyną osobą, która zrobi wszystko by przeżyć. Nigdzie nie możesz czuć się bezpiecznie, gdyż w każdym miejscu może mieć miejsce jakieś nieprzewidziane zdarzenie. Znajdą się też ludzie, którzy będą potrzebować pomocy. Zwiększ swoje szanse wykonując dla nich cele.Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni. Wszystko to, co spotka Cię w tym nieprzyjaznym świecie pełnym niebezpieczeństw, przetestuje granice Twoich możliwości. Staw im czoła, aby stać się niezłomnym! • Zawartość gry
  Mapa: 8 stron formatu A4, składających się na mapę pustkowi.
  Poradnik przetrwania: instrukcja do gry.
  Przewodnik po pustkowiach: podręcznik z opisem lokacji rozsianych po pustkowiach.
  189 kart zdarzeń "pieszo".
  63 karty zdarzeń "pojazdem".
  54 karty celów.
  13 kart i żetonów postaci.
  6 kart i żetonów schronu.
  13 kart i żetonów broni.
  15 kart i żetonów pojazdów.
  24 karty urządzeń.
  3 żetony obszarowe (burza piaskowa, burza radioaktywna, miejsce katastrofy).
  18 żetonów statusu postaci (wyrok, uzależnienie, biegunka popromienna).
  30 żetonów prądu.
  ok. 110 żetonów "splądrowane".
  ok. 55 żetonów numerycznych paliwa.
  ok. 78 żetonów przedmiotów użytkowych.
  ok. 360 żetonów komponentów.
  ok. 98 żetonów numerycznych nabojów.
  ok. 165 żetonów numerycznych wody.
  ok. 65 żetonów numerycznych napromieniowanej wody.
  ok. 55 żetonów numerycznych sztonów.
  ok. 55 żetonów numerycznych lekarstw.
  4 rodzaje żetonów numerycznych.

 • Szacowany czas gry
  W zależności od liczby graczy, modyfikatorów rozgrywki oraz ustaleń dotyczących warunków zwycięstwa, czas gry wahać się może w zakresie od 3 do 12 godzin.

 • Liczba graczy
  Od 1 do 6.

  UWAGA:
  Gra w wersji cyfrowej (format PDF) do samodzielnego wydruku. Szacowany koszt wydruku, wg sugerowanej konfiguracji, to ok. 100 złotych. Cena może różnić się w zależności od wybranego punktu usług drukarskich. • Copyright © by Prerenderowany Rododendron 2019